Laura Vicol spune că a depus plângere penală împotriva europarlamentarului Siegfried Mureșan, după ce acesta a asociat-o cu Nordis într-o postare pe Facebook. Fosta deputată afirmă că mesajul face parte dintr-o campanie de stigmatizare care durează de aproape doi ani. Concomitent, Olguța Vasilescu afirmă că „românii o să-și scrântească limba până îi pronunță numele” lui Siegfried.

Citește articolul complet pe Jurnalul Național →