O nouă ediție a dezbaterilor AGORA este dedicată reamenajării Parcului Sub Arini, dar și rolului spațiilor verzi în orașele moderne. Evenimentul este organizat de Ordinul Arhitecților din România – filiala Sibiu-Vâlcea, arhitectul-șef al orașului confirmând prezența. Sibienii interesați sunt invitați să participe la o dezbatere despre parcuri și modul în care spațiile verzi pot răspunde…
Articolul Arhitecții organizează o dezbatere despre modernizarea parcului Sub Arini. Arhitectul-șef al Sibiului a confirmat prezența apare prima dată în Știri Sibiu.

