Compania Aquabis face apel către toți abonații din județul Bistrița-Năsăud să utilizeze apa potabilă din rețeaua publică în mod responsabil, în contextul temperaturilor extreme și al lipsei precipitațiilor din ultima perioadă. Operatorul de apă atrage atenția că apa din rețeaua publică trebuie folosită cu prioritate pentru consumul uman, igienă și nevoi casnice, evitând utilizările care […]

Citește articolul complet pe Observator BN →