Compania Aquabis face apel către toți abonații din județul Bistrița-Năsăud să utilizeze apa potabilă din rețeaua publică în mod responsabil, în contextul temperaturilor extreme și al lipsei precipitațiilor din ultima perioadă. Operatorul de apă atrage atenția că apa din rețeaua publică trebuie folosită cu prioritate pentru consumul uman, igienă și nevoi casnice, evitând utilizările care […]
Aquabis face apel la consum responsabil de apă pe fondul caniculei: utilizarea excesivă poate duce la restricții în alimentare
Notele editorului
Compania Aquabis face apel către toți abonații din județul Bistrița-Năsăud să utilizeze apa potabilă din rețeaua publică în mod responsabil, în contextul temperaturilor extreme și al lipsei precipitațiilor din ultima perioadă. Operatorul de apă atrage atenția că apa din rețeaua publică trebuie folosită cu prioritate pentru consumul uman, igienă și nevoi casnice, evitând utilizările care […]
Citește și aceste articole
Bistrițeanul
AQUABIS: Solicităm abonaților să folosească apa potabilă cu prudență și responsabilitate
26 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

