Numărul românilor care produc propria energie electrică a atins, la începutul lui 2026, aproximativ 300.000 de gospodării, dublu față de cele 140.000 înregistrate în 2024 și de peste zece ori mai mult decât în urmă cu cinci ani. Această creștere, una dintre cele mai rapide din Europa, transformă România într-un exemplu regional pentru adoptia energiei […]

Citește articolul complet pe România Liberă →