Compania de Apă Oltenia a decis să impună, începând de joi 25 iunie, restricții la furnizarea apei potabile petntru două unități administratv-teritoriale din județ. Este vorba despre orașul Segarcea și de comuna Bârca, acestea fiind lăsate fără apă de la căderea serii, pentru refacerea stocurilor. „Creșterea accelerată a temperaturilor și instalarea secetei au condus laînregistrarea […]
The post Apă cu porția pentru două localități din Dolj appeared first on Indiscret in Oltenia.

