ANAF face un nou pas în procesul de digitalizare și introduce, începând cu 17 iunie 2026, posibilitatea desfășurării unor proceduri fiscale prin videoconferință. Măsura are ca scop simplificarea relației dintre contribuabili și administrația fiscală, reducând necesitatea deplasărilor la ghișeu.

Articolul Anunţul momentului de la ANAF. Sunt vizaţi toţi contribuabilii din România, ce se întâmplă de la 17 iunie 2026 apare prima dată în Romania TV.

Citește articolul complet pe Romaniatv →