Termenul până la care se mai pot face carți electronice de identitate a fost prelungit până la sfârșitul lui august 2026, anunță Ziarul de Iași. Gratuitatea pentru cartea electronică de identitate nu se oprește încă. Statul prelungește termenul până la 29 august 2026. Cererea pentru noile documente crește accelerat. Iașul a depășit deja pragul de […]

Citește articolul complet pe Gândul →