Inspectorii din cadrul Autorității Naționale pentru Protecția Consumatorilor (ANPC) au aplicat amenzi de peste 3,8 milioane lei pentru nereguli constatate în comercializarea produselor alimentare și în cazul condițiilor de prestare a serviciilor, în urma unor controale derulate în perioada 22 – 26 iunie. Potrivit unui comunicat se presă al instituției, transmis sâmbătă AGERPRES, au fost […]

Citește articolul complet pe Ecopolitic →