Până pe 30 iunie, potrivit ANM, valul de căldură se va extinde și se va intensifica în vestul, nord-vestul și în centrul țării. Duminică, valul de căldură va persista, iar în Dobrogea și în sud-estul Munteniei se vor înregistra temperaturi deosebit de ridicate pentru această dată, astfel că maximele termice vor fi cuprinse între 30 […]

Articolul ANM a emis noi avertizări de caniculă. Unele zone vor fi sub COD ROȘU, iar temperaturile vor atinge 40 de grade Celsius apare prima dată în Radio România Constanța.

Citește articolul complet pe Radio Constanta (Constanta) →