Angajaţi din finanţele publice, membri ai Sindicatului Naţional Solidaritatea au protestat miercuri, 3 iunie 2026, timp de două ore, în faţa Ministerului Finanţelor, nemulţumiţi de proiectul noii Legi a salarizării unitare. Principala revendicare a finanţiştilor vizează acordarea unui coeficient de ierarhizare mai mare, „în conformitate cu importanţa socială şi complexitatea muncii depuse”. Angajații din Finanțe […]
The post Angajații din Finanțe au ieșit în stradă! Au protestat împotriva noii legi a salarizării: „Este absolut inadmisibil” appeared first on WOWbiz.ro.

