Subsidiara grupului francez Orange şi-a păstrat în 2025 fotoliul de lider al pieţei locale de telecomunicaţii, cu o cotă de 33% dintr-o piaţă cu venituri de 16 miliarde de lei (3,2 miliarde de euro), înaintea Digi (32%) şi a Vodafone (23%), conform datelor Autorităţii Naţionale pentru Administrare şi Reglementare în Comunicaţii (ANCOM). „Se observă menţinerea ritmului de creştere cu 3 puncte procentuale pe an al Digi România, care a depăşit 31%, liderul pieţei rămânând şi în 2025 Orange cu 33%”, se arată în raportul ANCOM.

Citește articolul complet pe Ziarul Financiar →