Garda de Mediu a verificat, în perioada 15–19 iunie, peste 4.000 de camioane pe principalele coridoare de transport şi în zonele de intrare în România, fiind oprite la intrarea în ţară aproape 100.000 de kilograme de deşeuri. Transporturile au fost verificate, în premieră, cu un scanner cu raze X.

Citește articolul complet pe News.ro →