Amendă în valoare de 50.000 lei de la comisarii Gărzii de Mediu Gorj. Reprezentanții instituției au revenit pe un amplasament unde, în urma unui control anterior, au fost identificate deșeuri din construcții și demolări depozitate necorespunzător, în cantități considerabile. Deși au fost dispuse măsuri de remediere și salubrizare a zonei, la reverificare s-a constatat că […]

Citește articolul complet pe Accent In Gorj →