Amendă în valoare de 50.000 lei de la comisarii Gărzii de Mediu Gorj. Reprezentanții instituției au revenit pe un amplasament unde, în urma unui control anterior, au fost identificate deșeuri din construcții și demolări depozitate necorespunzător, în cantități considerabile. Deși au fost dispuse măsuri de remediere și salubrizare a zonei, la reverificare s-a constatat că […]
Amendă uriașă pentru deșeuri
Notele editorului
Amendă în valoare de 50.000 lei de la comisarii Gărzii de Mediu Gorj. Reprezentanții instituției au revenit pe un amplasament unde, în urma unui control anterior, au fost identificate deșeuri din construcții și demolări depozitate necorespunzător, în cantități considerabile. Deși au fost dispuse măsuri de remediere și salubrizare a zonei, la reverificare s-a constatat că […]
Citește și aceste articole
Desteptarea
Garda de Mediu a amendat cu 50.000 de lei serviciul de salubrizare din Buhuși
24 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

