Conducerea Spitalului Județean Buzău confirmă ceea ce ȘansaNews.ro a anunțat în exclusivitate, și anume faptul că unitatea medicală a fost sancționată de Inspectoratul Teritorial de Muncă în urma unui control desfășurat în noiembrie 2025, după decesul doctoriței Ștefania Szabo, director medical al unității spitalicești, găsită fără suflare în camera de gardă. Amenda a fost usturătoare, […]
Amenda primită de Spitalul Județean de la inspectorii de muncă după decesul fostei directoare medicale Ștefania Szabo
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Conducerea Spitalului Județean Buzău confirmă ceea ce ȘansaNews.ro a anunțat în exclusivitate, și anume faptul că unitatea medicală a fost sancționată de Inspectoratul Teritorial de Muncă în urma unui control desfășurat în noiembrie 2025, după decesul doctoriței Ștefania Szabo, director medical al unității spitalicești, găsită fără suflare în camera de gardă. Amenda a fost usturătoare, […]
Citește și aceste articole
Sansa Buzoiana
Consorțiul dintre Județean și Spitalul Universitar reduce timpul de transfer al pacienților. Ce urmează
21 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

