Spitalul Clinic Județean de Urgență „Pius Brînzeu” Timișoara a marcat, marți, 23 iunie 2026, un moment de referință în modernizarea infrastructurii medicale regionale. În cadrul unei conferințe desfășurate în Sala de conferințe a Centrului de Cercetare și Microproducție Oncogen, unitatea sanitară a anunțat oficial încheierea cu succes a proiectului „Modernizarea, extinderea și dotarea ambulatoriului integrat […]

The post Ambulatoriul Spitalului Județean Timișoara, modernizat de urgență prin PNRR și cu sprijinul CJT. Investiția se ridică la 13 de milioane de lei appeared first on

Citește articolul complet pe Ziua de Vest →