Atelier special cu chefi premianți. Facultatea de Inginerie Chimică, Biotehnologii și Protecția Mediului din cadrul Universității Politehnica Timișoara a organizat, în data de 23 iunie 2026, un eveniment inedit, în parteneriat cu Asociația GIDE România. Sub titlul „Atelier Student-Hub: Gastronomia sub microscop”, manifestarea a oferit studenților o perspectivă inovatoare asupra industriei alimentare, demonstrând legătura indisolubilă

The post Altfel de gust fin: „gastronomia sub microscop” la UPT appeared first on deBANAT.ro.

Citește articolul complet pe deBanat →