Deputatul PSD Alexandru Rogobete, fost ministru al Sănătăţii şi propunerea lui Adrian veştea în Cabinetul care nu a primit votul de învestitură, acuză, vineri seară, că s-au investit milioane de euro în manipulare, în imagine şi în influenţarea opiniei publice. ”Au trecut aproape două luni de când responsabilitatea pentru ţară şi pentru oameni a fost înlocuită de calcule politice, negocieri fără sfârşit şi orgolii”, afirmă Rogobete. Acesta are şi un mesaj direct pentru liderul PNL, Ilie Bolojan: ”Opriţi-vă!”

Citește articolul complet pe News.ro →