Alexandru Rogobete a efectuat o serie de declarații, la Parlament, în cursul după-amiezii de luni, 22 iunie 2026. El a menționat că rămâne de văzut dacă Guvernul Veștea va fi votat pentru învestitură. Fostul ministru al Sănătății, actualmente aflat pe lista de propunere pentru revenirea în funcție, a susținut că își dorește să continue reformele […]

Citește articolul complet pe Gândul →