Fostul ministru al Sănătății, Alexandru Rogobete, susține că peste 2.000 de medici care au finalizat rezidențiatul și au obținut titlul de specialist au ajuns șomeri, acuzându-l pe premierul interimar Ilie Bolojan că a blocat scoaterea la concurs a posturilor necesare în spitale, în numele „reformei”. Fostul ministru al Sănătății, Alexandru Rogobete, afirmă, într-o postare publicată […]
Alexandru Rogobete îl acuză pe Ilie Bolojan că a blocat angajarea medicilor specialiști
Notele editorului
Fostul ministru al Sănătății, Alexandru Rogobete, susține că peste 2.000 de medici care au finalizat rezidențiatul și au obținut titlul de specialist au ajuns șomeri, acuzându-l pe premierul interimar Ilie Bolojan că a blocat scoaterea la concurs a posturilor necesare în spitale, în numele „reformei”. Fostul ministru al Sănătății, Alexandru Rogobete, afirmă, într-o postare publicată […]
Citește și aceste articole
Curierul National
Ministerul Sănătății monitorizează starea persoanelor rănite în incendiul de la Galați
29 mai 2026
Graiul Maramuresului
Echipamente moderne pentru pacienții cu afecțiuni vasculare cerebrale
18 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

