Fostul ministru al Sănătății, Alexandru Rogobete, a făcut apel la decidenții politici pentru a reveni la aceeași masă a negocierilor, în săptămâna în care președintele Nicușor Dan s-a întâlnit cu partidele parlamentare la Cotroceni pentru consultări, în vederea formării unui nou Executiv, după demisia prin moțiune de cenzură a Guvernului Bolojan.
Alexandru Rogobete, apel la formarea rapidă a unui nou Guvern: „Pierdem toți. Deja am început să pierdem”
Notele editorului
Fostul ministru al Sănătății, Alexandru Rogobete, a făcut apel la decidenții politici pentru a reveni la aceeași masă a negocierilor, în săptămâna în care președintele Nicușor Dan s-a întâlnit cu partidele parlamentare la Cotroceni pentru consultări, în vederea formării unui nou Executiv, după demisia prin moțiune de cenzură a Guvernului Bolojan.
Citește și aceste articole
Moldpress - R. Moldova
Consultările de la Cotroceni s-au încheiat. Partidele i-au transmis președintelui punctul de vedere privind noul Guvern
18 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

