Fostul ministru al Sănătății, Alexandru Rogobete, a făcut apel la decidenții politici pentru a reveni la aceeași masă a negocierilor, în săptămâna în care președintele Nicușor Dan s-a întâlnit cu partidele parlamentare la Cotroceni pentru consultări, în vederea formării unui nou Executiv, după demisia prin moțiune de cenzură a Guvernului Bolojan.

Citește articolul complet pe DCNews →