Ministerul Sănătății a solicitat sâmbătă activarea planurilor de măsuri pentru diminuarea riscurilor medicale provocate de temperaturile extreme, în contextul avertizărilor de caniculă care vizează aproape trei sferturi din România. CITEȘTE ȘI: Veste uriașă pentru toți șoferii! Se face o nouă autostradă în România. S-a dat undă verde chiar acum Decizia autorităților vine după ce meteorologii au […]

Citește articolul complet pe Obiectiv Argesean →