Ministerul Sănătății a solicitat sâmbătă tuturor structurilor din sistemul medical să activeze planurile de intervenție pentru reducerea riscurilor generate de temperaturile extreme, după ce meteorologii au emis o avertizare Cod roșu de caniculă pentru duminică și luni, valabilă în 16 județe.
Alertă de caniculă extremă. Ministerul Sănătății cere activarea planurilor de protecție a populației
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Ministerul Sănătății a solicitat sâmbătă tuturor structurilor din sistemul medical să activeze planurile de intervenție pentru reducerea riscurilor generate de temperaturile extreme, după ce meteorologii au emis o avertizare Cod roșu de caniculă pentru duminică și luni, valabilă în 16 județe.
Citește și aceste articole
Știri Pe Surse
România sub cod roșu de caniculă: Ministerul Sănătății cere măsuri rapide pentru a limita riscurile medicale
27 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

