ANM a emis cod galben de caniculă și vijelii în mai multe zone din România. Sunt așteptate și temperaturi sufocante, de până la 35 de grade la umbră.
Articolul Alertă ANM de caniculă, se face foarte cald inclusiv în București! De asemenea, e cod galben de furtuni în 23 de județe apare prima dată în Romania TV.

