Europa se confruntă cu un nou val de căldură extremă, al doilea în mai puțin de o lună. Franța a plasat jumătate din țară sub alertă roșie de caniculă și închide sute de școli, în timp ce Belgia anulează trenuri, iar mai multe state europene adoptă măsuri pentru a limita efectele temperaturilor record.

Citește articolul complet pe Digi24 →