Premierul desemnat Adrian Veștea a anunțat că va merge la sediul AUR pentru a discuta cu liderul formațiunii, George Simion, în încercarea de a pune capăt blocajului politic. Simion a transmis că parlamentarii AUR nu vor susține învestirea Guvernului Veștea dacă premierul desemnat nu este deschis dialogului și negocierilor, precizând că își dorește ca discuțiile […]

Citește articolul complet pe Europafm →