Premierul desemnat, Adrian Veștea, anunță că va avea o întâlnire cu președintele AUR, George Simion, punctând că este ‘un om al dialogului’ și înțelege responsabilitatea de a pune capăt ‘haosului politic’. ‘Sunt un om al dialogului și al consensului. Înțelegând responsabilitatea care îmi revine pentru a pune capăt haosului politic, voi avea o întâlnire cu […]
Adrian Veștea: Sunt un om al dialogului, voi avea o întâlnire cu președintele AUR
Notele editorului
Premierul desemnat, Adrian Veștea, anunță că va avea o întâlnire cu președintele AUR, George Simion, punctând că este ‘un om al dialogului’ și înțelege responsabilitatea de a pune capăt ‘haosului politic’. ‘Sunt un om al dialogului și al consensului. Înțelegând responsabilitatea care îmi revine pentru a pune capăt haosului politic, voi avea o întâlnire cu […]
Citește și aceste articole
Ecopolitic
Veștea: Am avut o întâlnire marți cu președintele Dan, m-a încurajat să rămân în continuare implicat
17 iunie 2026
Ecopolitic
Ilie Bolojan, după discuția cu Nicușor Dan: Dacă PSD e la guvernare, PNL va fi în opoziție!
18 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

