Adrian Veştea anunță că se va întâlni cu George Simion, după ce liderul AUR l-a chemat la discuții pe premierul desemnat, dacă vrea ca executivul să obțină cele 233 de voturi pentru învestitură. Veştea justifică aceste negocieri afirmând că înţelege responsabilitatea ce îi revine pentru a pune capăt haosului politic şi atunci când vine vorba […]

Articolul Adrian Veștea merge la negocieri cu George Simion, după ce liderul AUR l-a somat să discute la ora 20.00 pentru că altfel nu-i va trece guvernul: „Sunt un om al dialogului și al consensului” apare prima dată în CursDeGuvernare.ro.

Citește articolul complet pe Cursdeguvernare →