Premierul desemnat Adrian Veștea a declarat, luni, după ce Parlamentul a respins Guvernul propus de el, că România intră într-o nouă perioadă de „nesiguranță și neliniște”, susținând că și-a făcut datoria și că a încercat să obțină sprijin prin dialog cu toate partidele dispuse să discute.
Adrian Veștea: „Îmi pare rău că nu s-a putut materializa. Urmează o perioadă de nesiguranță pentru români”
Notele editorului
Premierul desemnat Adrian Veștea a declarat, luni, după ce Parlamentul a respins Guvernul propus de el, că România intră într-o nouă perioadă de „nesiguranță și neliniște”, susținând că și-a făcut datoria și că a încercat să obțină sprijin prin dialog cu toate partidele dispuse să discute.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

