Premierul desemnat Adrian Veştea, care nu a reuşit să primeasc luni noaptea votul Parlamentului, a declarat că a venit în acest proiect cu bune intenţii şi a considerat că este necesar să răspundă la această provocare şi îi pare rău că nu s-a putut materializa. El a menţionat că va urma tot o perioadă de nesiguranţă, de nelinişte pentru români.
Adrian Veştea: Am venit în acest proiect cu bune intenţii. Am considerat că este necesar să răspund la această provocare. Îmi pare rău că nu s-a putut materializa / Va urma tot o perioadă de nesiguranţă, de nelinişte pentru români
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Premierul desemnat Adrian Veştea, care nu a reuşit să primeasc luni noaptea votul Parlamentului, a declarat că a venit în acest proiect cu bune intenţii şi a considerat că este necesar să răspundă la această provocare şi îi pare rău că nu s-a putut materializa. El a menţionat că va urma tot o perioadă de nesiguranţă, de nelinişte pentru români.
Citește și aceste articole
Observator News
Adrian Veștea, prima reacție după eșec: Va fi tot o perioadă de nesiguranţă, o perioadă de nelinişte
22 iunie 2026
Știrile Pro TV
Adrian Veştea: „Am venit în acest proiect cu bune intenţii. Îmi pare rău că nu s-a putut materializa”
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

