Situație absurdă, în comuna Padeș, unde cetățenii au obținut în instanță dreptul asupra unor suprrafețe de păduri moștenite, dar nu au acces la ele. Primarul Mihăiță Troacă spune că situația este complicată de legislația deficitară. Edilul spune că sunt 10.000 de  hectare, care trebuie retrocedate, dar primăria nu îi poate pune în posesie pe proprietari. […]

Citește articolul complet pe Radio Infinit Gorj →