Angajații Ocolului Silvic Vintilă Vodă, din cadrul Direcției Silvice Buzău, au desfășurat o acțiune de ecologizare în fondul forestier din vecinătatea drumului județean DJ204C, pe raza comunei Sărulești. 400 de kilograme de deșeuri au fost colectate și evacuate cu mijloace de transport ale ocolului silvic și predate Primăriei Sărulești. Scopul acestei acțiuni a fost acela …

Articolul Acțiune amplă de ecologizare în Buzău: 400 de kg de deșeuri colectate apare prima dată în Opinia Buzău.

Citește articolul complet pe Opinia Buzau →