Start la cea mai importantă etapă a proiectului de modernizare a bulevardului Unirii: demolarea podului de peste râul Săsar. Asta înseamnă că până spre finalul lunii noiembrie 2026, cel puțin, circulația nu se va mai putea face peste pod. Băimărenii, în mare parte, nu sunt tare mulțumiți de acest lucru. Dar există și aprecieri din
Post-ul A început demolarea podului de pe Unirii. Băimărenii, nu prea încântați… apare prima dată în Graiul Maramureșului.

