A fost semnat un protocol de colaborare tripartit care marchează un nou pas în procesul de valorificare a patrimoniului cultural național, având ca obiectiv reintegrarea Vilei Regale a Reginei Maria din Mamaia în circuitul cultural, turistic și educațional local, regional și național. Documentul stabilește cadrul de cooperare între Ministerul Culturii, Primăria Municipiului Constanța și societatea […]

Citește articolul complet pe Eveniment TV (Sibiu) →