Senatorul Clement Sava, vicelider al grupului parlamentar PACE, l-a propus pentru funcția de prim-ministru pe Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române (BOR), pe care l-a descris drept „singura” nominalizare „care ar asigura în acest moment de criză politică o majoritate solidă în Parlamentul României”. Parlamentarul a spus că face această propunere inclusiv „din motive istorice, culturale și …

Citește articolul complet pe HotNews →