Pe străzile Capitalei, prin multe intersecţii nu se trece respectând semnele de circulaţie, ci, mai degrabă, la noroc. Şoferii ies încet de pe străduţe, mai mult pe ghicite, pentru că vizibilitatea e blocată de clădiri, garduri sau maşini parcate. Din păcate, deseori, încercarea de a traversa astfel o intersecţie se termină cu un accident. Oglinzile rutiere ne-ar putea feri de multe neplăceri. 

Citește articolul complet pe Observator News →