Pe străzile Capitalei, prin multe intersecţii nu se trece respectând semnele de circulaţie, ci, mai degrabă, la noroc. Şoferii ies încet de pe străduţe, mai mult pe ghicite, pentru că vizibilitatea e blocată de clădiri, garduri sau maşini parcate. Din păcate, deseori, încercarea de a traversa astfel o intersecţie se termină cu un accident. Oglinzile rutiere ne-ar putea feri de multe neplăceri.
„Te rogi să nu vină cineva tare”. Intersecțiile din Capitală fără oglinzi rutiere, unde se circulă la noroc
Notele editorului
Pe străzile Capitalei, prin multe intersecţii nu se trece respectând semnele de circulaţie, ci, mai degrabă, la noroc. Şoferii ies încet de pe străduţe, mai mult pe ghicite, pentru că vizibilitatea e blocată de clădiri, garduri sau maşini parcate. Din păcate, deseori, încercarea de a traversa astfel o intersecţie se termină cu un accident. Oglinzile rutiere ne-ar putea feri de multe neplăceri.
Citește și aceste articole
Ziua de Constanta
INFOTRAFIC: Trafic intens spre Bucuresti si vizibilitate redusa. Iata cum se circula spre Constanta
3 iunie 2026
Stiri de Cluj
Clujenii s-au săturat! Cluj-Napoca se transformă în „orașul mașinilor”, iar trotuarele dispar sub roți
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

