Au fost noi atacuri în Orientul Mijlociu, la doar o săptămâna de la semnarea Memorandumului de Înţelegere dintre Statele Unite şi Iran. După ce forţele iraniene au lovit ieri a doua navă comercială în Strâmtoarea Ormuz, armata americană a atacat ţinte din Iran. Gărzile revoluţiei islamice care au ripostat prin bombardamente în Kuweit şi Bahrain, unde sunt obiective militare ale Statelor Unite. Preşedintele Donald Trump a ameninţat Iranul cu intensificarea loviturilor militare, dacă va continua să încalce armistiţiul.
The post SUA şi Iranul se acuză reciproc de încălcarea armistiţiului appeared first on tvrinfo.ro.

