România trimite din nou salvatori în sprijinul autorităților franceze, după ce 40 de pompieri români au plecat spre Franța pentru a participa la misiuni de stingere a incendiilor de vegetație și pădure.Misiunea se desfășoară în cadrul programului european de pre-poziționare coordonat de Direcția Generală…

Citește articolul complet pe Stiri de Cluj →