Noi tensiuni în interiorul Partidului Național Liberal. Senatoarea PNL, Nicoleta Pauliuc, a lansat o serie de acuzații dure privind existența unor campanii digitale orchestrate în interiorul partidului, îndreptate împotriva liderilor cu opinii divergente față de conducere. Aceasta susține că rețelele de socializare sunt inundate de tehnici de manipulare similare cu cele din campania electorală prezidențială din 2024, dar care acum sunt folosite pentru promovarea președintelui PNL, Ilie Bolojan.

Citește articolul complet pe DCNews →