Ministrul iranian de Externe Abbas Araghchi ameninţă duminică, după trei zile de reluare a ostilităţilor, că orice amestec în gestionarea de către Teheran a Strâmtorii Ormuz, în afara cadrului prevăzut de protocolul unui acord încheiat cu Statele Unite la 17 iunie, riscă ”să crească tensiunile” în regiunea Orientului Miijlociu, relatează AFP.

Citește articolul complet pe News.ro →