Petrişor Peiu, unul dintre liderii AUR; susţine că PSD are o „reticenţă” în ceea ce priveşte o relaţie „transparentă” cu AUR, însă social-democraţii nu au probleme în a discuta cu parlamentari ai formaţiunii pentru a-şi atinge obiectivele politice. „Le-am spus: dacă vreţi să facem o construcţie împreună, la următoarea încercare începeţi cu dreptul! Veniţi şi spuneţi: ”Ne-am uitat în conturile bancare şi cei de la AUR nu mai primesc bani de la Moscova şi vrem să îi ajutăm noi, hai să facem o construcţie împreună, o guvernare, o înţelegere de guvernare! Dar nu vor o abordare din asta, transparentă”, spune Peiu.

Citește articolul complet pe News.ro →