Pompierii români vor merge în Franța, în luna iulie, cu echipamente de stingere a incendiilor de vegetație și pădure, la solicitarea autorităților franceze, în cadrul programului pilot de pre-poziționare al Direcției Generale Protecție Civilă Europeană și Operațiuni de Ajutor Umanitar (DG ECHO), a anunțat, duminică, Departamentul pentru Situații de Urgență (DSU).
Pompierii români merg în Franța, pregătiți pentru intervenții la incendii de vegetație și pădure
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Pompierii români vor merge în Franța, în luna iulie, cu echipamente de stingere a incendiilor de vegetație și pădure, la solicitarea autorităților franceze, în cadrul programului pilot de pre-poziționare al Direcției Generale Protecție Civilă Europeană și Operațiuni de Ajutor Umanitar (DG ECHO), a anunțat, duminică, Departamentul pentru Situații de Urgență (DSU).
Citește și aceste articole
Jurnalul Național
40 de pompieri români vor interveni pentru stingerea incendiilor de vegetație în Franța
28 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

