Competiție cu iz de scandal la Cluj! Maria Zaharova, purtătoarea de cuvânt a Ministerului Afacerilor Externe al Federaţiei Ruse, a reacţionat dur după anunţul din urmă cu câteva zile al lui Emil Boc cu privire la interzicerea utilizării simbolurilor de stat de către echipa rusă de gimnastică ritmică în România, anunţă Ambasada Rusiei în România. Reacţia a venit după ce primarul oraşului Cluj-Napoca, Emil Boc, a anunţat că la competiţie nu va fi afişat steagul Rusiei şi nu se va intona imnul acestei ţări.

Citește articolul complet pe Wall-Street.ro →