Ministrul irakian de externe Fuad Hussein a declarat duminică că ţara sa doreşte să fie gazda unei posibile întâlniri de reconciliere între Iran şi ţările din Golful Persic, afectate de atacuri din partea Teheranului încă de la începutul războiului declanşat de Statele Unite şi Israel împotriva sa, transmite EFE, potrivit Agerpres.

Citește articolul complet pe Economica.net →