alexandru rogobeteFostul ministru al Sănătății, Alexandru Rogobete, susține că peste 2.000 de medici care au finalizat rezidențiatul și au obținut titlul de specialist au ajuns șomeri, acuzându-l pe premierul interimar Ilie Bolojan că a blocat scoaterea la concurs a posturilor necesare în spitale, în numele „reformei”. Fostul ministru al Sănătății, Alexandru Rogobete, afirmă, într-o postare publicată […]

Citește articolul complet pe România Liberă →