Deputatul PSD şi fostul ministru al Sănătăţii, Alexandru Rogobete, a publicat un mesaj pe Facebook în care critică modul în care este înţeleasă and #8222;reforma and #8221; în sistemul medical, afirmând că a semnat peste 2.000 de diplome de medic specialist, dar mulţi dintre aceşti tineri au rămas şomeri din cauza blocării posturilor.
Alexandru Rogobete (PSD), fost ministru al Sănătăţii, critică reforma din sistem: and #8222;Să formezi medici şi apoi să-i laşi şomeri nu este reformă and #8221;
Notele editorului
Deputatul PSD şi fostul ministru al Sănătăţii, Alexandru Rogobete, a publicat un mesaj pe Facebook în care critică modul în care este înţeleasă and #8222;reforma and #8221; în sistemul medical, afirmând că a semnat peste 2.000 de diplome de medic specialist, dar mulţi dintre aceşti tineri au rămas şomeri din cauza blocării posturilor.
Citește și aceste articole
Știri Pe Surse
Rogobete îl acuză pe Bolojan că a lăsat peste 2.000 de medici fără loc de muncă: Asta numiți reformă?
28 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

