Deputatul PSD şi fostul ministru al Sănătăţii, Alexandru Rogobete, a publicat un mesaj pe Facebook în care critică modul în care este înţeleasă and #8222;reforma and #8221; în sistemul medical, afirmând că a semnat peste 2.000 de diplome de medic specialist, dar mulţi dintre aceşti tineri au rămas şomeri din cauza blocării posturilor.

Citește articolul complet pe Bursa →