Federația uruguayană a luat măsuri după eliminarea echipei naționale de la Cupa Mondială 2026.
Uruguay n-a făcut decât 2 puncte la Cupa Mondială 2026, într-o grupă cu Spania, Capul Verde și Arabia Saudită la finalul căreia toată lumea o vedea alături de iberici în „16”-imi.
Selecționerul Marcelo Bielsa, primul pus la zid
Sud-americanii au încheiat însă pe 3, trebuind să plece acasă. …
Pedeapsă! » Le-au anulat charterul cu care trebuiau să se întoarcă acasă!
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Federația uruguayană a luat măsuri după eliminarea echipei naționale de la Cupa Mondială 2026.
Uruguay n-a făcut decât 2 puncte la Cupa Mondială 2026, într-o grupă cu Spania, Capul Verde și Arabia Saudită la finalul căreia toată lumea o vedea alături de iberici în „16”-imi.
Selecționerul Marcelo Bielsa, primul pus la zid
Sud-americanii au încheiat însă pe 3, trebuind să plece acasă. …
Citește și aceste articole
Gazeta Sporturilor
Bielsa nu mai e „Loco”! Cum explică selecționerul Uruguayului rușinea trăită la Mondial: „Nimeni!”
27 iunie 2026
Gazeta Sporturilor
Neverosimil: dubla campioană mondială e la un pas să meargă acasă, după ce a gafat ca la amatori
22 iunie 2026
Iamsport
Marcelo Bielsa a făcut o criză de nervi la finalul partidei cu Spania: ”Haide odatăăă!”
27 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

