Astăzi este prima zi de cod roșu de caniculă din acest an. Asistentul medical Rareș Gavriloaia de la Serviciul de Ambulanță Județean (SAJ) Sibiu atrage atenția asupra unor riscuri despre care se vorbește prea puțin: de la intrarea bruscă în apă rece și ventilatoarele care pot agrava deshidratarea, până la medicamentele care influențează toleranța la…
Articolul Ventilatorul deshidratează, mesele bogate supraîncălzesc organismul și mitul „Am băut apă, mă simt bine”: Ce greșeli facem în caniculă. Explică Rareș Gavriloaia, asistent medical al SAJ Sibiu apare prima dată în Știri Sibiu.

