Lotul Afumaţi – Pantelimon al Autostrăzii de Centură a Capitalei este realizat în proporţie de90%, anunţă directorul general al Companiei Naţionale de Administrare a Infrastructurii Rutiere, Cristian Pistol, care precizează că acest lot este important deoarece asigură descărcarea circulaţiei de pe lotul 4 (Pantelimon-Glina), conexiunea cu lotul 2 (Corbeanca-Afumaţi), pe care se circulă deja de 2 ani, conexiunea între autostrada A3 (Bucureşti-Ploieşti, care asigură legătura cu A7), DN2 şi autostrada A2 (Bucureşti-Constanţa) pe semi-inelul nordic al A0.

Citește articolul complet pe News.ro →