40 de pompieri români au plecat în Franța pentru a ajuta la monitorizarea și stingerea incendiilor de pădure, transmite DSU. „În perioada 1–31 iulie 2026, Departamentul pentru Situații de Urgență (DSU), prin Inspectoratul General pentru Situații de Urgență (IGSU), participă cu un modul național specializat de stingere a incendiilor de pădure la programul de pre-poziționare […]

© G4Media.ro.

Citește articolul complet pe G4Media →