Orientul Mijlociu este, din nou, pe un butoi cu pulbere! Statele Unite au efectuat noi lovituri asupra Iranului, după un atac cu dronă asupra unei nave sub pavilion panamez care a avut loc sâmbătă în Strâmtoarea Ormuz. Comandamentul Central al SUA (CENTCOM) a transmis că a lovit mai multe ținte din Iran, ca răspuns direct la „agresiunea continuă” împotriva transportului maritim comercial. Ca represalii, Corpul Gardienilor Revoluției Islamice din Iran (IRGC) a anunțat că a atacat baze americane din Kuweit și Bahrain.

Citește articolul complet pe Wall-Street.ro →